The Swimmers

The Swimmers

Dijital yayın platformu Netflix’te yayınlanan The Swimmers filminin en güzel sahneleri İzmir’in Çeşme ilçesinde çekildi. Netflix’te en çok izlenenler arasına giren filmde Alaçatı sokakları Midilli, Ilıca Plajı ise Rio sahilleri gibi gösterildi.
 

Dünyada milyonlarca abonesi olan dijital yayın platformu Netflix’te en çok izlenen filmlerin arasına The Swimmers’in birçok sahnesi Çeşme’de çekildi. Yönetmenliğini El Hosaini’nin yaptığı, Suriyeli yüzücü Yusra Mardini’nin gerçek yaşam hikayesini konu alan film oldukça beğenildi. Başarılı yüzücünün iç savaş yaşayan ülkesinden kaçışı ve 2016 Rio Olimpiyatları'na katılma sürecini anlatan film, eleştirmenler ve izleyenler tarafından da oldukça beğenildi. Türkiye Prodüksiyonu AZ Celtic Film ve MATE Pictures tarafından gerçekleştirilen yapıma İzmir Sinema Ofisi rehberlik sağladı. 

Prodüksiyon kolaylıkları ve uluslararası birçok farklı lokasyona eşdeğer olan görsel zenginliğiyle Çeşme’yi adeta bir açık hava platosu olarak değerlendiren ekip üç farklı ülkenin görüntüsünü İzmir’den çekti. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında başlanan çekimler tamamlanarak, film yayına girdi.

ILICA PLAJI RİO SAHİLLERİ OLARAK GÖSTERİLDİ

Netflix’in ‘Yüzücüler’ bir biyografik dram filmi hayallerini gerçekleştirmek için her şeye göğüs geren iki kız kardeşin inanılmaz gerçek hikayesine dayanan film İstanbul, Ege Bölgesi, Brüksel, Londra, Midilli, Rio de Janerio, Berlin ve Şam başta olmak üzere Türkiye, Belçika, İngiltere, Yunanistan, Brezilya, Almanya ve Suriye’nin dört bir yanında çekildi.
 

Filmin bazı sahnelerinde replika yapılarak Midilli ve Rio çekimleri Çeşme ve Alaçatı’da yapıldı. Denizi, kumu, suyu ve sıcaklığı ile Türkiye’nin en güzel plajları arasına giren Ilıca Plajı, dünyanın en çok ziyaret edilen, güzel plajları ve canlı kültürüyle de tanınan turizm destinasyonlarından Rio de Janerio’ya benzetildi. Yunanistan’ın Midilli Adası’nın bazı görüntüleri ise begonvilleri ve Arnavut kaldırımları ile ünlü Alaçatı’da çekildi.

İzmir'deki oyuncularımız bu uluslararası projede yer aldığı için çok mutluyuz

whatsapp