Oyunculuk Ajansı Nedir?

Ankara Oyunculuk ajansı, dizi, film, sinema ve reklam çekimleri gibi projelerindeki oyuncu ihtiyacını karşılayan kuruluşlardır.

Oyunculuk meslegini yapmak isteyenler alaninda tecrübeli ve güvenilir oyunculuk ajanslarına başvuruda bulunarak kayit islemlerini gerçeklestirmeleri gerekmektedir.Yaş ve boy aralığı fark etmeden her yaştan ve kriterdeki oyuncu olmak isteyen kişiler oyunculuk ajansına başvurabilirler.

Dizi Film ve reklamlarda yer almak isteyen ve yeteneklerini göstermek isteyen adaylar ajanslar aracılığı ile sektöre giriş yaparlar.Ankara oyunculuk ajanları olarak hizmet veren Ataks Ajans a Başvurmak için aşağıda ki formu doldurup  Oyunculuk ajansımıza başvurabilirler.

Nasıl Oyuncu Olabilirim?

Oyuncu Olmak istiyorum diyenler oyuncu adaylarımız için aşağıda bulunan başvuru formunu doldurup Oyunculuk Ajansına ve Modellik ajansımıza başvurabilirsiniz

Ankara Merkezli Oyunculuk Ajansımız olan Tüm Türkiyede projelerimiz ile Oyunculuk Ajansımız Dizi film Reklam ve Model olarak hizmeti vermekteyiz.Yapım şirketleri ile aktif olarak çalışıp dizi, film ve reklamlarda yer almak için aşağıdak formu doldurup bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Oyunculuk Ajansı Nasıl Çalışır?

Peki Oyunculuk Ajansına başvurda bulunduk  Oyunculuk Ajansında ve Modellik Ajansında bizim bilgilerimiz var Ajansları nasıl çalışırlar? Bir filmde rol elde etmek istiyorsаnız öncelikle oyunculuk ajansına başvuruda bulunmаnız gerekir. Oyunculuk ajanslarında, haуalini gerçekleştirmek için birçok oyuncu adayı bulunmaktadır. Ajanslar başvuran oyunculardan kіşіsel ve fiziksel bilgilerinin, hobileri ve yeteneklerіnіn yer aldığı bir bilgi formunu doldurmalarını isterler. Daha ѕonra onların profil fotoğraflarını vе Autiditon görüntülerіnіn olduğu fotoğrаflаrını çekerler, fotoğraf ve videolar oyunun klasoründe tutarlar.

Yapımcılar fіlm veya dizilеrdе ihtiyaç duydukları oyuncuları bulmak için oyunculuk ajanѕlarına kayıtlı оlan oyuncular аrаsındаn seçimlerini yaparlar. Daha sonra ѕeçilen oyuncuları, fіlmde yer alan bir repliği vererek uygun sahneyi oynamasını talep edilir.İstedikleri deneyim çekimini yapımcı firmalara göndererek en uygun olan oyuncu seçerler.

Oyunculuk Ajansına Başvururken Nelere Dikkat Etmeliyim

Oyunculuk Ajansına başvurmak için doğal makyaj yapmalı veya makyajsız ve sade gіyіnmelіsіnіz. Küpe, kolye yüzük ve buna benzeri  ilgi dağıtan aksesuarlar takmamalısınız. Yapımcılar aktör ajanslarına oyuncu isteklerinde  bulunurken tek tip fiziğe bakmak yerine çeşitliliğe önem verirler. . Bunun nedeni іse yapımcıların prоjelerinde çeşitli tiplerde karaktеrlеrinin olmasıdır. Bu уüzden şişmanım yada kısayım , alnım çok açık ve buna benzer fiziki görünüşünüz ile kоmplekse girmеnizе gerek yoktur.

Ajanѕa başvurduktan sonrа ilk aşamalarda muhtemelen уan rollerde oynayaсağınız teklifler alacaksınız. Başrоlde aldatmak özgü azimli, faal okunuşu sаbreden olmalısınız. Birçok оyuncunun yön rollеrdе oynayarak zirveye çıktığını unutmayın. Bu nеdеnlе moralinizi her vakit etkili tutmalı okunuşu artı olmаlısınız. İlk başlarda kendinizi rеytingi çok dіzіlerde gösteriş bürümek yoluna sınırlandırmamalısınız. Kısacası sıra еvеt da film ayrımı yаpmаmаlı ve basamakları alçak bir şеkildе çıkmalısınız

Oyunculuk Modellik ve Cast Ajansı Başvuru Form

Dizi ve Sinema Oyunculuğu

”dizi-oyunculuk”

Dizi ve sinema oyunculuğu; televizyon dizileri ve filmlerde rol alan oyuncuların yaptığı iştir. Dizi oyunculuğu, oyuncuların haftalık veya bölümler halinde yayınlanan televizyon dizilerinde rol almasını içerir. Bu, oyuncuların yıllarca aynı karakteri canlandırmalarını ve hikayenin ilerlemesiyle birlikte karakterlerinin gelişimini izlemelerini gerektirir. Sinema oyunculuğu ise filmlerde oyunculuk yapmanın bir formudur, oyuncular filmlerde tek seferde bir rolü canlandırırlar ve hikayenin anlatımı genellikle daha kapsamlı ve detaylıdır. Hem dizi oyunculuğu hem de sinema oyunculuğu oyuncuların rolünü anlaması, karakterin beden dilini ve ses tonunu kullanması, diyalogları gerçekçi bir şekilde okuması ve izleyiciyi etkileme becerileri gerektirir.Ajans olarak tv ve sinema sektöründe gerekli olan oyuncu desteklerini  sağlamaktayız.


Organizasyon


Organizasyon; bir etkinlik, toplantı veya faaliyetin planlanması, düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesini sağlamak için hizmet vermektedir. Özel etkinlikler, konferanslar, tanıtım etkinlikleri, lansmanlar, zirveler, defileler ve fuarlar gibi çeşitli türde etkinlikleri düzenler. Etkinliğin konusunu, yerini, tarihini ve bütçesini belirler ve bu etkinliği gerçekleştirmek için gerekli olan tüm ayrıntıları düzenler. Bu ayrıntılar arasında, katılımcıların davet edilmesi, yerleşim düzeni, eğlence, yemek, içecek, dekorasyon, host/hostes, Dj ve teknik hizmetler gibi hizmetler yer alır. Ayrıca etkinliğin süresince gerekli olan tüm koordinasyonu ve yönetimini yürütürler ve etkinliğin başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.Ajans olarak istediğiniz doğrultuda organizasyonlarınızın yanındayız.

Fuar HostesiFuar hostesi, bir fuar veya sergi gibi düzenlenen bir etkinliğe gönderilen ve etkinlik boyunca ziyaretçilere rehberlik yapma, tanıtım yapma, ürünler hakkında bilgi verme ve diğer işlevlerin yerine getirilmesi gibi görevleri yerine getirmek üzere seçilir. Fuar hostesleri, güzel görünümlü, güler yüzlü ve profesyonel bir tavır sergileme becerisine sahip olmalıdır. Ayrıca, birçok farklı kişiyle iletişim kurma, zor durumları çözme ve müşterilerin beklentilerini karşılama yeteneğine sahip olmalıdır.Tüm fuarlarımıza gerekli özen ile çalışmalarımız devam etmektedir

Reklam Oyunculuğu


Reklam oyunculuğu, bir reklam filminde rol almak veya bir reklam fotoğrafı çekmek gibi görevleri yerine getiren bir oyuncunun mesleğidir. Reklam oyunculuğu, ticari veya tanıtım amaçlı film, video, televizyon veya internet reklamları gibi farklı ortamlarda yapılabilir. Reklam oyunculuğu, birçok farklı türde reklam için yapılabilir ve reklamın amacına göre değişebilir, ancak genel olarak bir ürünü veya hizmeti tanıtmak veya satmak amacı taşır. Reklam oyunculuğu, birçok farklı yeteneği gerektirir, ancak en önemlisi, reklamın amacına uygun bir şekilde performans sergileme ve izleyicilere bir mesaj verme yeteneğidir. Ajansımız reklam oyunculuğuna gerekli önemi ve özeni titizlikle göstermektedir.

Yardımcı Oyunculuk


Yardımcı oyunculuk, bir film, dizi, tiyatro veya diğer  bir dramatik çalışmada, ana karakterlerin yanı sıra önemli amaçlarını destekleyen veya hikâyeyi destekleyen diğer rolleri oynayan bir oyuncunun mesleğidir. Yardımcı oyunculuk, bir oyuncunun performansı, becerisi ve tavırları gibi birçok farklı faktöre dayanabilir ve oyuncunun rolüne uygun bir şekilde performans sergileme yeteneğine bağlıdır. Yardımcı oyunculuk, bir oyuncunun başarısını ve kariyerini destekleyebilecek ve onun yeteneğini ve yeteneğini tanıtmak için fırsatlar sunabilir.

Çocuk ve Bebek Ajans


Çocuk ve Bebek Ajans  çocukların veya bebeklerin, film, televizyon, reklam veya diğer dramatik çalışmalarda rol almasıdır. Aynı zamanda çocuk ve bebek modelliği de denir. Bu tür bir oyunculuk veya modellik, çocukların veya bebeklerin performans ve tavırlarını sergileme yeteneğine dayanır ve aynı zamanda onların güvenliğini ve iyiliğini de koruyan aile veya bir yardımcı tarafından süpervize edilmelidir. Çocuk ve bebek oyunculuğu ve modelliği, onların fiziksel ve davranışsal gelişimlerine uygun olarak yapılmalıdır. Ajans olarak hem güzel hatıralar hem de geleceğini şekillendirmeye yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.

Mankenlik ve Modellik

”Modellik-ajansı=

Modellik Ajansı,bir kişinin giyilebilir ürünler, aksesuarlar, takılar veya diğer ürünleri tanıtmak için poz vermesidir. Bu pozlar fotoğraf, video veya canlı olarak görülebilir ve modeller, giyilebilir ürünlerin görüntüsünü ve tarzını sergileme amacıyla poz verir. Modellik, ayakkabı, abiye/takım elbise, gelinlik/damatlık gibi reklam etmek için çekimlerde bulunur.

Mankenlik Ajansı, bir modelliğin daha da spesifik bir türüdür ve genellikle giyilebilir ürünlerin tanıtımı için defile veya gösteriler düzenlenir. Mankenler, giyilebilir ürünlerin görsel bir tanıtımını yapmak ve tasarımlarını sergilemek için sahnede yürür ve poz verir. Mankenlik, moda ve giyilebilir ürünler sektörlerinde önemli bir rol oynar ve mankenlerin fiziksel görünüşleri, poz verme yetenekleri ve enerjik bir performans sergileme yeteneğine dayanır.


Klip Oyunculuğu


Klip oyunculuğu, müzik video kliplerinde rol alan oyuncuları ve modelleri ifade eder. Müzik video kliplerindeki hikayeleri canlandırır ve şarkıya uygun bir şekilde dans veya hareket eder. Klip oyunculuğu, müzik veya moda endüstrisinde çalışan profesyonel oyuncular veya amatör oyuncular tarafından yapılabilir. Klip oyunculuğu, müzik video kliplerinin görsel bir deneyimi arttırmak ve şarkıların daha etkileyici bir şekilde tanıtılmasına yardımcı olmak için önemli bir rol oynar.

Oyunculuk Ajansı Modellik Ajansı Ve Cast Ajansı
Atak Sırası Sende!

Dizi, sinema, reklam, katalog çekimleri ağırlıklı projelerde yediden yetmişe bu işe gönül vermiş birçok oyuncu ve model adaylarının sektöre yeni yüzler olarak keşfedilmesi, oyunculuk ve modellik kariyerlerinde iyi yerlere gelmesi için hizmet vermekteyiz.

İyi bir tanıtım ile başarıya giden yol, çok çalışmak ve en iyi şekilde temsil edecek yardımcılarımızı seçmekle başlıyor.

whatsapp